Co Pismo Święte mówi o Trójcy Świętej
Zapraszamy również na stronę antytrynitarianie.pl

Kim jesteśmy

Kim są antytrynitarianie.pl?

Blog antytrynitarianie.pl jest prywatną inicjatywą osób pragnących zaprezentować argumenty, które przekonały ich do wiary w jednoosobowego Boga Biblii JHWH, jak również pozwoliły odrzucić dogmat mówiący o tym, że Bóg jest Trójcą.

Naszej strony nie należy utożsamiać z żadnym ugrupowaniem religijnym lub kościołem.  Uważamy, że przynależność, do takiej czy innej grupy antytrynitarnej, to czyjś osobisty wybór. Naszym zdaniem zinstytucjonalizowane “kościoły” przyciągają ludzi bardziej do siebie niż do Chrystusa. Nie dopytujemy się nikogo w jakiej jest religii, gdyż ważne są dla nas argumenty, a nie ludzkie autorytety.

Jesteśmy zwolennikami restoracjonizmu, czyli powrotu do pierwotnego wzorca chrystianizmu. Uważamy, że możliwe jest to poprzez oczyszczenie go z późniejszych naleciałości, pogańskich zwyczajów i niebiblijnych dogmatów, jak również wpływu przywódców religijnych kierujących ludzi do swoich kościołów zamiast do Chrystusa. 

Nie jest naszym celem tworzenie jeszcze jednej „nowej religii”, gdyż uważamy, że prawdziwy kościół został założony w I w., a Głową tego “kościoła” (wspólnoty, zboru, eklezji) jest Jezus (Jeszua).

Na blogu przedstawiamy i komentujemy wersety, które nas przekonują do wiary w jednego Boga, naszego Ojca oraz Jego Syna, Jezusa Chrystusa, jak również te, które rzekomo mają popierać wiarę w Trójcę .

Jeżeli masz inne zdanie na temat istoty Boga, szanujemy to. Oczywiście chętnie poznamy Twoje zdanie i ewentualnie włączymy je do dyskusji. Nie chcemy przy tym obrażać czyichś poglądów i wierzeń, ani urażać Twoich uczuć religijnych.  Uważamy, że każdy może wierzyć w  to co podpowiada mu jego serce oraz rozum. Kluczowe dla nas jest jednak to, czego naucza Pismo Święte. Zgadzamy się przy tym ze słowami Pawła z 1 listu do Koryntian 4:6, że nie należy wychodzić poza to co napisane.

Dlaczego powstał ten blog

Gdy zaczynaliśmy pisać tego bloga w Internecie, takiego miejsca o takim zakresie komentarzy biblijnych w temacie “Trójcy” nie było.  Postanowiliśmy założyć tą stronę, aby w jednym miejscu znalazły się biblijne argumenty nie trynitarnych chrześcijan, oraz ponad sto omówionych wersetów używanych do poparcia jak również przeciwko dogmatowi Trójcy.

Mamy nadzieję, że dzięki temu zachęcimy czytelników do poznawania Biblii, i rozmyślania nad “dobrą nowiną”tam zawartą. Chcemy wykazać przy tym, iż dogmat o Trójcy Świętej „zaciemnia” i wypacza ewangelię głoszoną przez Pana Jezusa i jego uczniów.

Nie mamy żadnego „dofinansowania czy zwrotów kosztów” od żadnej instytucji, zboru czy kościoła.  Nigdy też nie byliśmy ani nie jesteśmy na jakimś „etacie religijnym”. Nigdy też nie prosiliśmy o wsparcie w finansowaniu strony od internetowych czytelników. Nie wspomagamy się też reklamami bo uważamy, że nie pasowałoby to do powagi omawianego tu Słowa Bożego. To co publikujemy jest tylko drobnym fragmentem tego co chcemy przekazać innym w ramach ewangelii pochodzącej z Biblii.

Nasze inne wierzenia znajdziesz na stronie “Zagadnienia biblijne“.

Bóg nie jest dla nas niepoznawalną, tajemniczą i filozoficzną Trójcą, ale kochającym Ojcem, który zaprasza, aby Go poznawać (Jana 17:3).

Wersety biblijne cytowane są  różnych dostępnych polskich przekładów. Pogrubienia oraz kursywa są nasze i mają za zadanie zwrócić uwagę na kluczowe myśli. Cytowane fragmenty innych publikacji pochodzą głównie z naszej biblioteczki. Z uwagi na różnice w tłumaczeniach staramy się używać imienia Boga głównie w formie tetragramu JHWH.

 

Artykuł został przetłumaczony na język angielski: Who we are

 

Życzymy miłej lektury. Jeżeli chcesz zdać pytanie lub w innej sprawie skontaktować się z nami napisz na adres e-mail: info@antytrynitarianie.pl lub skorzystaj z formularza poniżej:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Subscribe
  Powiadom o

  61 komentarzy
  Najczęściej głosowano
  Od najnowszych Od najstarszych
  Inline Feedbacks
  Wyświetl wszystkie komentarze
  Zenon
  4 października 2023 12:27

  Tom 1 polskiego przekładu książki Michała Serweta z 1553 r. „Christianismi Restitutio” – pt. „Odtworzenie Chrześcijaństwa” jest obecnie dostępny w formie drukowanej. Profesor Marian Hillar z Texas Southern University, światowej sławy uczony, filozof, znawca i tłumacz Serweta na język angielski jest autorem przypisów. Link do książki poniżej:
  https://www.amazon.pl/dp/B0CK3VTRC6
  Ebook i informacje można otrzymać pisząc na email odtworzenie.chrzescijanstwa@gmail.com

  mirosław
  6 lutego 2023 14:55

  Dzien dobry . mam pytanie kiedy nastapi pochwycenie kosciola , przrd wielkim uciskiem czy w jego trakcie?
  Pozdrawiam Mirosław

  Aleksandra
  27 grudnia 2022 09:48

  Dziękuję bardzo.
  Znajduje tu odpowiedzi na pytania które nurtują mnie od dawna .
  Jesteście SUPER 😘

  Kasia
  22 sierpnia 2022 09:21

  Jestem wdzieczna za Waszego bloga. Z antytrynitaryzmem zetknelam sie w naszym kosciele w Holandii, do ktorego trafilam po nawroceniu. Przyznam szczerze, ze nigdy glebiej nie zastanawialam sie nad ta kwestia, przyjelam nauke ktora mi gloszono bez glebszych refleksji i wydawalo mi sie, ze wszyscy chrzesciajnie w kregach ewangelicznych wyznaja podone doktryny. Do czasu az w czasie korony, poznalam poprzez grupy zoomowe sporo chrzescijan z innych denominacji, takze kregow ewangelicznych. Gdy uslyszalam jak bardzo klada nacisk na dogmat trojcy, boskosc wszystkich… Czytaj więcej »

  Zenon
  21 sierpnia 2022 14:19

  Jeśli jesteście zainteresowani ebookiem z polskim tłumaczeniem “De Trinitatis erroribus libri septem” – “O błędach Trójcy ksiąg siedmioro” Michała Serweta z 1531 r. napisz do mnie zenondebny@gmail.com. Ebook jest bezpłatny.

  Anna
  4 kwietnia 2022 12:45

  czytam wasze artykuły ponieważ zostałam przekonana przez Pismo że trójca jest niemożliwa

  Marek
  10 lutego 2022 12:23

  Dziękuję wam za Bloga, jest bardzo pomocny i daje mi pociechę ze nie tylko ja mam w sercu to samo spojrzenie na istotę naszego Ojca i naszego Pana Jezusa. Kiedyś miałem okazję uczestniczyć w debacie trójca versus anty trójca. Korzystałem z materiałów zamieszczonych na waszym blogu. Pomoc w odszukiwaniu na podstawie Biblii wersetów bardzo pomogła dostrzec braciom którzy wierzą w trójcę inną perspektywę. Sądzę że niestety 90% wyznawców Jezusa na ziemi cały czas uważa że Trójca jest fundamentem chrześcijaństwa. Taka… Czytaj więcej »

  Stefania
  19 października 2020 09:54

  Bardzo ciekawa strona ,ale nie można powiększyć tekstu i niewiele mogę przeczytać.

  Bronco
  8 grudnia 2019 01:10

  Bardzo ciekawa strona. Cieszę się, że ktoś podjął ten temat i rozprzasza trochę mroki. Umieściłem do niej link w polecanych ‘O trójcy’ na moim blogu https://komentarze-do-biblii.blogspot.com/ . Pozdrawiam.

  Laberon
  27 sierpnia 2018 08:46

  Jestem bardzo daleki od twierdzenia że “tylko Duch… bez znajomosci Słowa Bozego” Byłby to totalny nonsens.Ktos z apostołów powiada: “badajcie duchy czy są z Boga”? Żydzi mieli Urim i Tumim, my mamy spisane Słowo Boże. Biorąc to nawet, na nasz ograniczony rozum, to nasze słowa i myśli stanowią jedność. pod warunkiem że nie jesteśmy obłudni.Słowo jest przecież wyrażeniem i uformowaniem myśli. Za pomoca wyrażonego Słowa możemy rozeznać ducha który się przez nie objawia . Tylko tyle i aż tyle.Jak możemy… Czytaj więcej »

  Laberon
  24 sierpnia 2018 13:00

  Czytam i czytam i nasuwa mi sie komentarz : miejsce z Pisma Św. “Bo któż z ludzi wie,kim jest człowiek,prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg,nikt nie poznał , tylko Duch Boży. A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli,czym nas Bóg łaskawie obdarzył” Bardzo wazny jest cały rozdział 2 ,I listu do Koryntian. Zachecam do przeczytania całości. Nie da się przekonać nikogo nawet zręcznymi argumentami że Bóg jest… Czytaj więcej »

  Darek
  9 marca 2018 17:47

  Dobra strona tylko musimy sprawdzac jak Berejczycy

  Stanisław
  10 listopada 2016 09:54

  Witam

  Ciekawa strona, broniąca Boga JHWH. Interesujący materiał.
  Życzę dalszego rozwoju i duchowego światła w obronie Boga o Pięknym Imieniu.

  Pozdrawiam

  Bartek
  29 sierpnia 2016 13:48

  Bardzo dobra strona, zgadzam się z poglądami i uważam że odkrywacie prawdę biblii.
  Pora odstąpić od odstępstw jakie szerzą się od wieków w kościołach, przede wszystkim katolickich i protestanckich a te drugie uważają się że mają poznanie Boga, a od wieków trwają w bałwochwalstwie.

  Zachęcam każdego wierzącego by studiował tę stronę razem z Biblią i służył Bogu w Duchu i w prawdzie.

  Waldemar
  21 czerwca 2016 14:00

  Sorry! Poprawiam ostatni cytat do poprzedniego mojego komentarza jest
  (1 List do Tymoteusza 4:1-2, Biblia Warszawska)

  Waldemar
  21 czerwca 2016 13:33

  Tak myślę,że choćby przed wami stanął sam Pan i Nauczyciel, Jezus Chrystus, to nie miałby żadnych argumentów przed wami na swoją obronę, że jest Bogiem. Podobnie jak ówcześni uczeni w Piśmie, którzy mieli wątpliwości, czy On jest ‘”tylko”‘ czy ‘”aż” Mesjaszem…” I wiele innych bluźnierstw wypowiadali przeciwko niemu. (66) A gdy nastał dzień, zeszła się starszyzna ludu: arcykapłani i uczeni w Piśmie, i zaprowadzili go do swej Rady Najwyższej, (67) mówiąc: Jeżeli jesteś Chrystusem, powiedz nam. On zaś rzekł do… Czytaj więcej »

  Sławek Biosławski
  28 stycznia 2016 10:14

  Bardzo dobra strona. Korzystam z niej całymi garściami!

  Najchętniej czytane:
  Wybierz interesujący cię werset
  Prenumeruj
  Bądź na bieżąco z nowościami
  Nowe artykuły