Co Pismo Święte mówi o Trójcy Świętej
Zapraszamy również na stronę antytrynitarianie.pl

Śmierć Jezusa przeczy Trójcy – Habakuka 1:12

Bóg nie może umrzeć

Bardzo ciekawym aspektem różnic, wykluczających zgodność z Biblią takich nauk jak Trójca Święta czy Jedność Bóstwa, jest biblijna myśl zawarta w tekście z Habakuka 1:12 (BT III)

Czyż nie jesteś odwieczny, o Panie, Boże mój Święty, który nie umierasz? Na sąd go przeznaczyłeś, o Panie, Skało moja, zachowałeś dla wymiaru kary”

Porównując jak bibliści katoliccy (trynitarze) tłumaczą na język polski ten werset z Pisma Świętego dostrzeżemy fundamentalną różnicę między Bogiem JAHWE a Synem Bożym (Jezusem).
Biblia przedstawia Boga Izraela (JHWH) jako „ TEGO  KTÓRY  NIE  UMIERA”- zobacz przypis marginesowy do tego wersetu w przekładzie  biblijnym  ks. J. Wujka , lub też „ NIEŚMIERTELNEGO  JAHWE”- zobacz tzw. Biblię Poznańską.

Najistotniejsze jest  to, iż BÓG  JHWH  JEST  NIEŚMIERTELNY  OD  ZAWSZE! Jest Bogiem, który nie może umrzeć!
Jakże inaczej sprawa wygląda w odniesieniu do Syna Bożego, którego było  można zabić.

Jezus umiera i zmartwychwstaje

Jezus  UMIERA, aby jak mówi Pismo trzy  dni być w grobie (NIE  ISTNIEĆ  ani w ciele , ani w duchu). Gdyby w czasie tych trzech dni nasz Pan istniał w postaci duchowej nie potrzebne byłoby wskrzeszenie  Go. To właśnie  NIEŚMIERTELNY  BÓG  OJCIEC , przywraca do życia (poprzez  zmartwychwstanie) swego  „zabitego” (uśmierconego) Syna- Jezusa Chrystusa. Zwróćmy uwagę na  Dzieje Apostolskie 3:13,14 BT.

“Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, wsławił Sługę swego, Jezusa, wy jednak wydaliście Go i zaparliście się Go przed Piłatem, gdy postanowił Go uwolnić. Zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego, a wyprosiliście ułaskawienie dla zabójcy. Zabiliście Dawcę życia, ale Bóg wskrzesił Go z martwych, czego my jesteśmy świadkami. “

Nie sposób nie dostrzec różnicy pomiędzy nieśmiertelnym Bogiem JAHWE tym, który nie może umrzeć (gdyż jest NIEŚMIERTELNY) a Synem Bożym, tym który umiera!  Nie można bowiem kogoś wskrzesić z martwych jak nie umarł a jedynie opuścił jak duch ciało. Już samo słowo “zmartwychwstanie” pochodzi od słów “z martwych wstanie” i dobitnie świadczy o tym, że osoba która dostępuje zmartwychwstania wcześniej nie żyła!

Przeanalizujmy fragment z 1 Koryntian 15:15-18

“Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa.  Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał.  A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach.  Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie.” 

Czego uczy nas ten fragment o śmierci i zmartwychwstaniu? Co  znaczy słowo umarły? Jak rozumiesz słowa “A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał” z zacytowanego wersetu?

Jezus oddaje życie za nas

Zakładając, że Jezus nie umarł to złożona przez niego ofiara z ŻYCIA swojego nie miała miejsca! Bo właśnie życie swoje Pan Jezus złożył w ofierze zgodnie z 1 Jana 3:16 a więc musiał umrzeć!

“Po tym poznaliśmy miłość, że On oddał za nas życie swoje. My także winniśmy oddać życie za braci”

Jak rozumiesz słowa mówiące, że Pan Jezus oddał za nas życie?

Nieustannie przy rozważaniu tego  aspektu biblijnej relacji nasuwają mi się skierowane do osób wierzących w Trójcę pytania:

  • Co się działo z Trójcą gdy Jezus 3 dni leżał w grobie?
  • Co to znaczy, że Pan Jezus zmartwychwstał?

W 2 liście do Koryntian 4:14 (BW) czytamy:

“przekonani, że Ten, który wskrzesił Jezusa, z Jezusem przywróci życie także nam i stawi nas przed sobą razem z wami.”

Wytłuszczony fragment w Biblii  Warszawskiej brzmi “Ten, który wzbudził Pana Jezusa”

Jeżeli zakładamy, że Pan Jezus NA PRAWDĘ UMARŁ to nie mógł sam siebie wzbudzić. Pismo Święte wyraźnie mówi nam, że dokonał tego Bóg. Werset ten mówi o chrześcijanach, którzy mają być podobnie jak Pan Jezus przywróceni do życia.

Podobnie mówią inne fragmenty Biblii np. 1 Piotra 1:21 (BT)

“Wyście przez Niego uwierzyli w Boga, który wzbudził Go z martwych i udzielił Mu chwały, tak że wiara wasza i nadzieja są skierowane ku Bogu.”

Omówiona różnica pomiędzy Bogiem Ojcem a Jezusem wyraźnie ukazuje  fałszywość twierdzeń: ”Jahwe to Jezus” lub też „Bóg Ojciec jest równy co do majestatu i mocy z Synem Bożym”.
Jest to też jednoznaczne z wykazaniem niezgodności z Biblią atanazjańskiego wyznania wiary!

Subscribe
Powiadom o

30 komentarzy
Od najnowszych
Od najstarszych
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
Krzyk
2 lipca 2022 12:04

Są 4 znaki na Krzyżu Jezusowym powiedział to Tastamentem z Krzyża mówiąc : oto Matka twoja Oto syn Twój wykonując znak w imię Ojca Matki Syna Bożego Ducha Świętego

makinero
21 grudnia 2021 22:36

Niektórzy tryni-coś-tam tłumaczą to, że “ciało Jezusa umarło”, ale Duch Jego żył.

Ostatnio edytowane 2 lat temu by makinero
Tomasz
30 maja 2021 00:06

Uważam, że dyskusje na temat tekstów pisanych w językach mi nieznanych są czcze. Różnice kulturowe, kontekstowe i lingwistyczne po przetłumaczeniu na ogół wypaczają myśl autora. Gdyby jednak przyjąć (FAŁSZYWIE!!!), że jako bazę mamy tekst polski (Który??? Są różne!), to kto powiedział, że duch Jezusa został unicestwiony w wyniku śmierci na Golgocie? W symbolu nicejskim powtarzamy (my, chrześcijanie): “wstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał”. To kto wstąpił do “piekieł”, jeśli nie On jako duch? Śmierci i zmartwychwstaniu podlega tylko ciało, duch… Czytaj więcej »

AGI
11 lipca 2016 16:34

BIBLIA JASNO MÓWI IŻ PO ŚMIERCI JEZUS ZSZEDŁ DO PIEKŁA GŁOSIĆ DUCHOM DOBRĄ NOWINĘ WIĘC PISANIE ŻE PO ŚMIERCI NIE BYŁO GO ANI CIELEŚNIE ANI DUCHOWO JEST PO PROSTU KŁAMSTWEM JEZUS UMARŁ TO PRAWDA (GDYŻ W TYM KRYJE SIĘ CAŁA TAJEMNICA ZBAWIENIA) ALE MÓWIENIE ŻE DLATEGO ŻE UMARŁ TO NIE MÓGŁ MIEĆ NATURY BOSKIEJ GDYŻ BÓG JEST NIEŚMIERTELNY TO MAŁE NIEDOPOWIEDZENIE ZGADZA SIĘ BÓG JEST NIEŚMIERTELNY ALE JAK MÓWI PISMO BOGA NIKT NIGDY NIE WIDZIAŁ UMARŁO JEDYNIE CIAŁO JEZUS POSIADAŁ… Czytaj więcej »

yoko
12 grudnia 2015 22:48

1 Koryntian 15:15-18 to bardzo wazny werset nie tylko mowiacy o tym ze Jezus jest sluga Boga i wypelnil jego wole. Mowa jest rowniez o tym ze kto nie wierzy w jego smierc i zmartwychwstanie to daremna jest jego wiara..gdyz podwaza smierc Jezusa i jego dar dla nas. Skoro Jezus nie umarl dla nas (wierzac w Trojce musielibysmy uznac ze umarla Trojca razem z Jezusem czyli Bog, Jezus i Duch Swiety) bo nie da sie w czesci umrzec i pozostawac… Czytaj więcej »

Najchętniej czytane:
Wybierz interesujący cię werset
Prenumeruj
Bądź na bieżąco z nowościami
Nowe artykuły