Co Pismo Święte mówi oTrójcy Świętej
Prenumeruj nowe posty

Omawiane wersety
Najchętniej czytane:

Z 1 listu do Tymoteusza 1:17 wynika pewien trudny dylemat trynitarny.

Przeczytajmy ten fragment:

A Królowi wieków nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu – cześć i chwała na wieki wieków! Amen.

Czy NIEŚMIERTELNY Bóg Wszechmocny (lub Jego druga osoba) mógł umrzeć?  Jeżeli odpowiadasz, że tak to rodzi się pytanie KTO złożył życie w ofierze za rodzaj ludzki?

Czytając całą Biblię , trudno zgodzić się z trynitarną koncepcją , że UMARŁ za nas NIEŚMIERTELNY Bóg wszechmocny w osobie Jezusa (drugiej osoby Trójcy)!

Czy NIEŚMIERTELNY może ponieść śmierć? Czy śmierć Jezusa nie przeczy dogmatowi o Trójcy?

Pismo Święte w proroczym obrazie ukazało miłość Boga Ojca do ludzkości poprzez przykład Abrahama, który z miłości do Boga był gotów dokonać największej ofiary oddania życia SWEGO SYNA : Izaaka. Abraham nie umierał sam , nie umierała też żadna jego „ inna część, czy osobowość”! Jego wielka ofiarność polegała na tym, że był gotów dla Boga oddać (nie siebie! ) ale to co miał najukochańszego i najcenniejszego – Swego jednorodzonego SYNA! Ten proroczy opis uwypukla miłość Boga Jahwe do ludzkości , który dla zbawienia ludzi gotowy był oddać w ofierze (nie siebie – NIEŚMIERTELNEGO , WSZECHMOCNEGO Boga ) ale to co miał najcenniejszego i najukochańszego – SWEGO JEDNORODZONEGO SYNA JEZUSA!

W ewangelii Jana 3:16 czytamy:

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

Przykład ziemskiej rodziny i relacji Ojca i Syna uwypukla jeszcze bardziej tą biblijną myśl.

Trynitarne spojrzenie na ten temat poprzez niebiblijne filozofie „ zaciemnia” całą ewangelię! Gdyby Jezus był drugą osobą Trójcy, czyli NIEŚMIERTELNEGO Boga – to nie mógłby umrzeć za nas bo o Bogu Wszechmocnym napisano wyraźnie , że jest Nieśmiertelny!

Zobacz 1 Tymoteusza 1,17. To właśnie Ten nieśmiertelny wzbudził Jezusa z martwych ( Dzieje Ap.3:15 )!

Pomyślmy: Co przez te trzy dni (gdy Jezus był martwy) działo się z Trójcą? Stała się na ten czas „Dwójcą” (czy przestała istnieć ?).

Mówienie o dwóch naturach Jezusa i o tym, że „ w naturze duchowej – Boskiej” – istniał zawsze, w świetle 1 Piotra 3:18 jest kłamstwem.

Przecież Jezus po trzech dniach został wskrzeszony poprzez Boga Ojca „ w duchu” (tak więc w postaci duchowej nie istniał- też potrzebował zmartwychwstania !) .

Przemyśl to sam z Biblią w ręku.

Jeżeli możesz, to udostępnij link do naszej strony na Facebooku lub Twitterze

  5 komentarze: Czy nieśmiertelny Bóg może umrzeć? – 1 Tymoteusza 1:17

  • Człowiek ma duszę nieśmiertelną – więc czy może umrzeć?

   • Proszę wskazać jeden werset mówiący o duszy nieśmiertelnej. Taka koncepcja wyklucza zmartwychwstanie, które staje się niepotrzebne, bo nie można z martwych powstać, nadal żyjąc w niebie z Bogiem. Poza tym zakładając duszę nieśmiertelną zarzucamy Bogu kłamstwo. W Rdz 3:3 czytamy bowiem „Tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli„.

    Śmierć miała być karą za grzech. W Pana rozumieniu dzięki grzechowi Adam i Ewa otworzyli by ludziom drogę do nieba. Proszę sprawdzić co oznaczają w Piśmie słowa psyche oraz nefesz.

   • Wg. biblii np. gdańskiej – dusza to istota żywa, niekoniecznie człowiek.Oczywiście jest śmiertelna Ez 18:4.

   • Jednak nieśmiertelność polega na tym że po śmierci mamy możliwość zmartwychwstać ale nie koniecznie do dalszego zycia.

    • Warto zastanowić się nad słowem nieśmiertelność. Czym jest nieśmiertelność? Nieśmiertelny to taki co nie może umrzeć! Ten kto zawsze żyje. Nieśmiertelność polega zatem na tym, że nie ma możliwości śmierci! Pisząc zatem że po śmierci nieśmiertelny zmartwychwstanie tworzysz sprzeczność samą w sobie.
     Nieśmiertelny jest na pewno Bóg oraz po zmartwychwstaniu Jezus.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Zapraszamy na stronę:
  Nowe posty