Co Pismo Święte mówi oTrójcy Świętej
Prenumeruj nowe posty

Omawiane wersety
Najchętniej czytane:

Jeżeli uznamy Ducha Świętego za trzecią osobę Trójcy Świętej pojawią się przed czytelnikiem Biblii trudne pytania, takie jak:

Czyim synem jest Jezus? Boga Ojca czy Ducha Świętego? Jak rozumieć zwrot, że Duch Święty zstąpi na Ciebie” czyli na Marię lub że ją zacieni?.

Łukasza 1:35 BT „Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym”

Łukasza 1:35 BW ” I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym”

Mateusza 1:18 BT  „Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. ”

Mateusza 1:20 BT „Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło.”

 

Gdybyśmy uznawali Ducha Świętego za trzecią osobę Boga to jaki wydźwięk mają te słowa? W jaki sposób Duch Święty zstępuje na Marię? Albo jak rozumieć, że z Ducha Świętego jest to co poczęła?

Przyjęcie Ducha Świętego jako trzeciej osoby Boga jak widać komplikuje zrozumienie Słowa Bożego. Przyjęcie natomiast twierdzenia, że Duch Święty to moc Boga wszystko nam wyjaśnia i wszystko staje się oczywiste i zrozumiałe. Bóg za pomocą swojej mocy (Ducha Świętego) przenosi życie Jezusa do łona Marii, żeby mógł urodzić się Jezus człowiek.

Powyższe wersety przeczą zatem nauce jakoby Duch Święty był trzecią osobą Boga a co za tym idzie był częścią Trójcy.

 

 

Jeżeli możesz, to udostępnij link do naszej strony na Facebooku lub Twitterze

  1 komentarz: Duch Święty zstępuje na Marię – Łukasza 1:35 ?

  • W swietle opisu zwiastowania narodzin Pana Jezusa, stawiam pytanie : Czy choc raz Pan Jezus nazywa Ducha Swietego „swym ojcem”? Jesli nie to dlaczego? Przeciez w stosunku do Boga Jahwe czyni to wielokrotnie- stad nazwa Bog Ojciec.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Zapraszamy na stronę:
  Nowe posty