Co Pismo Święte mówi o Trójcy Świętej
Zapraszamy również na stronę antytrynitarianie.pl

Jedyny Bóg – Judy 1:25

Kto jest jedynym Bogiem?

W liście Judy 1:25 wg. BT możemy przeczytać:

Jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen”

Jak wynika z tego fragmentu dla prawdziwych chrześcijan Bóg jest jeden i jedyny. Potwierdza to sam Pan Jezus w ewangelii Marka 12:29 (BT) słowami:

Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden

Czyż z tych wersetów przekazanych pierwszym chrześcijanom (poprzez karty Pisma Świętego również i nam) – nie wynika wyraźnie, że:

  1. Jedynym Bogiem jest Bóg Ojciec (Ojciec dla nas i Ojciec dla Pana Jezusa).
  2. Bóg Ojciec i Pan Jezus to dwa  całkiem  odrębne byty! Juda wyraźnie oddziela „JEDYNEGO  BOGA” od „JEZUSA  PANA”.
  3. Jezus nie może być tym „JEDYNYM” Bogiem, gdyż poprzez Niego jest oddawana cześć i chwała  „JEDYNEMU  BOGU”!  Wynika z tego wniosek, iż sam Pan Jezus oddaje cześć swemu Bogu i Ojcu. (zobacz  Objawienie 4:10-11)
  4. List JUDY tyczy się  czasu gdy Pan Jezus przebywa już w niebie i jak twierdzą trynitarze, rzekomi apologeci chrześcijańscy – „ma już tylko naturę boską”. Ulubione tłumaczenie owych „apologetów” , że pewne „niewygodne” myśli zawarte w Biblii a przeczące nauce o Trójcy tyczą „tylko ludzkiej natury Pana Jezusa” – jest tu zupełnie chybione.

Tylko jeden Bóg

Powyższy tok rozumowania potwierdza również  1 do Koryntian 8:6:

dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy. ”

Tym jednym Bogiem jest OJCIEC Jezusa. Podobnie naucza Jezus w modlitwie do Ojca w Jan 17:3 (BW):

“A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.”

Wielokrotnie na kartach słowa Bożego czytamy, że jest  JEDEN Bóg oraz JEDEN Chrystus. Warto zastanowić się co z Duchem Świętym w tych i innych fragmentach?

Charakterystyczne dla pierwszych chrześcijan jest właśnie to, że w pozdrowieniach z listów wchodzących w skład Biblii wymieniani są z osobna Bóg Ojciec i nasz Pan Jezus a permanentnie pomijany jest Duch Święty!

Podobnie w zacytowanych wersetach! Czy powyższy fakt potwierdza wiarę w Trójcę pierwszych chrześcijan czy wręcz przeciwnie wyraźnie tej wierze zaprzecza!?”

Czy gdyby Juda (jako pisarz Biblii – pod natchnieniem Ducha Świętego) wierzył w Trójce Świętą  to napisałby takie  słowa jakie czytamy w wersecie 1:25? Oceńcie sami bo my potwierdzamy to, o czym możemy przeczytać w Izajasza 45:22 (BW):

“Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.”

Artykuł jest dostępny również w języku rosyjskim: Единый Бог

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
Od najnowszych
Od najstarszych
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
przemek
Editor
4 października 2020 05:13

Prosty, zwięzły tekst artykułu a jaka siła biblijnej argumentacji. Jakże wielki kontrast z “opasłymi wywodami trynitarzy, zawartymi w wielu książkowych tomach, opartych głównie na filozofii i na niejednoznacznych wersetach biblijnych tyczących z reguły maksymalnie dwóch osób (a nie TRZECH!?).” Widać tu też związek z “prostotą” Ewangelii głoszonej przez Pana Jezusa wszystkim ludziom (głównie bez wielkiego wykształcenia) a nie TYLKO : filozofom, teologom czy profesorom języków starożytnych! Oby tego typu argumenty trafiły do jak największej ilości szczerych chrześcijan. AMEN.

Najchętniej czytane:
Wybierz interesujący cię werset
Prenumeruj
Bądź na bieżąco z nowościami
Nowe artykuły