Co Pismo Święte mówi oTrójcy Świętej
Prenumeruj nowe posty

Omawiane wersety
Najchętniej czytane:

W wersecie z Dziejów Apostolskich  7: 55-56 czytamy wg. BT

„A on pełen Ducha Świętego patrzył w niebo i ujrzał chwałę Bożą i Jezusa, stojącego po prawicy Boga. I rzekł: Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga.”

Co ujrzał dzięki wizji Szczepan? Czy zobaczył w niebie  Trójcę  Świętą?

Jak podaje Pismo Święte Szczepan w niebie ujrzał Jezusa po prawicy Boga. Proszę zwrócić uwagę,  że nie czytamy tu po prawicy OJCA ale po prawicy Boga. Dlaczego tylko jedną z osób nazwano w tym wersecie  Bogiem? Dlaczego nie napisano, że ujrzał Jezusa Boga i Ojca Boga? A dlaczego Szczepan nie ujrzał w niebie osoby Ducha Świętego?

Na te  pytania zwolennicy nauki o Trójcy koniecznie muszą sobie odpowiedzieć.

Drugie pytanie dotyczy tego, że Szczepan był NAPEŁNIONY Duchem Świętym. Czy był napełniony osobą? Można być napełnionym radością, smutkiem, mocą ale czy  osobą?  Ta kwestia dodatkowo pokazuje, że Duch Święty nie jest trzecią osobą Boga.
Inny zaszczyt oglądania w wizji chwały Boga mieli jeszcze między innymi : Mojżesz,  Ezechiel, Daniel czy apostoł Jan. Warto przeczytać rozdziały : Wyjścia 33, Ezechiela 1, 10 oraz Daniela 7 i Apokalipsy 4.

Czy z tych opisów wynika, że Bóg Biblii objawia się jako Bóg trój-jedyny?
CZY DOSTRZEGASZ  W  TYCH  OPISACH  TRZY OSOBY  BOSKIE?  Może  TRZY TRONY dla Trójcy Świętej?

Czy to normalne, że Bóg objawia się w Biblii zawsze jako „ niekompletny” ?

Takie pytanie w oparciu o te opisy biblijne muszą zadać sobie osoby wierzące w Trójcę! (wszak oczekują  objawienia chwały TRÓJ-JEDYNEGO  Boga!)
Skoro w niektórych opisach (oprócz osoby Boga Ojca  dostrzegamy osobę  Syna Boga to  dlaczego nigdzie NIE  MA osoby Ducha Świętego (ani trzeciego tronu)?
Nic z tych rzeczy!  Wszystkie te opisy wyraźnie przeczą  twierdzeniu, że Bóg  jest Trójcą! Podobnie jak przeczą  nauce o rzekomej osobowości Ducha Świętego!

Jeżeli możesz, to udostępnij link do naszej strony na Facebooku lub Twitterze

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    Zapraszamy na stronę:
    Nowe posty