Co Pismo Święte mówi o Trójcy Świętej
Zapraszamy również na stronę antytrynitarianie.pl

Wersety za oraz przeciwko

Jakie wersety są używane do poparcia Trójcy a jakie przeciwko?

Na tym blogu omawiamy wersety rzekomo popierające dogmat o Bogu w trzech osobach, jak również ewidentnie zaprzeczające temu dogmatowi.

Głównym celem naszych rozważań w oparciu o konkretne fragmenty Pisma  Świętego, jest wykazanie sprzeczności trynitarnego dogmatu z treści Biblii. Zajmiemy się zatem egzegezą tekstu biblijnego, tylko w ograniczonym zakresie, wykazując i uwypuklając jedynie to: dlaczego omawiany werset lub wersety wyraźnie przeczą „równości co do mocy , majestatu i odwieczności , trzech osób boskich, mających stanowić Trójcę Świętą”.

Będziemy powoływali się na biblijne teksty wykazujące między innymi różnicę między Bogiem Ojcem a Synem Bożym, jak również pokazujące nielogiczność i niebiblijny charakter trynitarnego założenia o „równości i współwieczności boskich osób Trójcy„.

Naszym celem jednak nie jest i nigdy nie było „umniejszanie roli oraz boskości Pana Jezusa”.

Wiele fragmentów biblijnych „obalających” trynitarny dogmat cytowaliśmy już na naszej stronie internetowej www. antytrynitarianie.pl.

Na blogu jednak zajmujemy się  konkretnymi wersetami: za istnieniem rzekomej Trójcy jak również zaprzeczających takiemu przedstawianiu Boga.

Nie uważamy się za nieomylnych, dlatego będziemy wdzięczni za informacje o zauważonych błędach i nieścisłościach. W miarę naszych możliwości będziemy je od razu korygować.

Uważamy, że Pismo Święte miało trafiać do ludzi prostych (wręcz prostaczków) o czym mówił Pan Jezus w Mateusza 11:25, a do których także i my się zaliczamy.

  “W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.

Dlatego mniejszą uwagę przykładamy w opracowaniach wersetów do niuansów języka greckiego na rzecz kontekstu i innych wypowiedzi Biblii w tym samym temacie. Zgadzamy się bowiem z wypowiedzią apostoła Pawła z 2 Tym. 2:14 (BW):

To przypominaj, zaklinając ich przed Bogiem, aby się nie wdawali w spory o słowa, bo to jest bezużyteczne, a tylko słuchaczy do zguby przywodzi.

Po tych  wstępnych słowach, zapraszamy do lektury wersetów ZA jak również PRZECIW  rzekomej nauce o Trójcy Świętej. Poniżej najciekawsze posty zebrane tematycznie – wystarczy kliknąć:

 


BÓG OJCIEC


SYN BOŻY


DUCH  ŚWIĘTY


TRÓJCA ŚWIĘTA


W artykułach poruszamy również zagadnienia biblijne rozbudowując tematykę w miarę naszych możliwości. Poniżej tematy, które zostały omówione do tej pory:

ZAGADNIENIA BIBLIJNE

Jeżeli masz pytania, lub chciałbyś porozmawiać na tematy związane z Pismem Świętym napisz do nas info@antytrynitarianie.pl.

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze
Najchętniej czytane:
Wybierz interesujący cię werset
Prenumeruj
Bądź na bieżąco z nowościami
Nowe artykuły